آموزش مبتدی تا حرفه ای رایانه

55 نکات مهم در مورد اینترنت اکسپلورر

اینترنت اکسپلورر یا مرورگر وب میکروسافت پر کاربرد ترین مرور گر وبی است کهملیونها نفر از سراسر جهان به وسیله آن به جستجو در اینترنت می پردازند. این نرمافزار در عین سهولت استفاده که رمز موفقیت آن نیز می باشد رمز و رازهای فراوانی رانیز به همراه خود دارد که با دانستن آنها زندگی اینترنتی شما راحت تر و دلپذیر ترمی گردد. 149 راز در مرور گر وب میکروسافت را جای دیگری نخواهید یافت! پس فرصت رااز دست ندهید:


1 –
وقتی ماوس را روی تصویری از یک صفحه وب می بریم، خطجدیدی به نام lmage Bar ظاهر می شود که دارای آیکون هایی برای ذخیره چاپ، ارسال ازطریق Email و باز کردن فولدر My Picture (شاید برای این که ببینیم آیا قبلاً تصویررا ذخیره کرده ایم یا نه) می باشد.     
اگر معمولاً تصاویر را ذخیره نمی کنید و فکرمی کنید lmage Bar مزاحمت ایجاد کرده ، می توانید از طریق منوی Tools ،گزینه Internet Options و صفحه Advanced آن را غیر فعال کنید. در این صفحه، به قسمت Multimedia بروید و علامت گزینه Enable lmage Toolbar را بردارید.


2 –
بعضیاز سایت های عکس های دیجیتالی دارای تصاویری با وضوح و کیفیت بالا هستند، ولی اگرعکس در پنجره مرورگر جا نشود تولید دردسر می کند. در صورت مواجهه باتصویری که بهعلت بزرگ بودن آن نتوانستید تمام عکس را یکجا در صفحه مشاهده کنید، به جای این کهصفحه را به بالا یا پایین (یا به چپ و راست) اسکرول کنید،کمی صبر کیند تا 6IE اندازه آن را برای شما تنظیم کند. اگر ترجیح می دهید عکس را در اندازه واقعی خودببینید، ماوس را به گوشه پائین در سمت راست برده و روی دکمه مربوطه کلیک کنید.


3 –
وقتی تصویری را از طریق پست الکترونیک می فرستید، می توانید آن راکوچکتر کنید تا سریعتر به مقصد برسد. در این راستا، می توانید وضوح 480×640،600×800یا 768×1024 را انتخاب و کاری کنید که تمام تصاویری که می فرستید کوچکتر شوند. دوستانی که به صورت تلفنی با اینترنت ارتباط دارند حتماً از این توجه شما ممنونخواهند شد.


4 –
اگر برای خود صفحه وبی را دست و پا کرده اید و از ایده ظاهرشدن خط ابراز تصاویر و تشویق بازدیدکنندگان به ذخیره تصاویر شما خوشتان نمی آید، میتوانید این خط ابراز را برای تک تک تصاویر یا همه آنها غیر فعال کنید، برای اینمنظور با دستور خط ابراز را به طور کامل از کار بیندازید و یا خط GALLERYIMG=”no” را در برچسب های IMG خود اضافه کنید.


5 –
خط ابراز Lmage برای تصاویر کمتراز 130×130 پیکسل ظاهر نمی شود،به همین دلیل برای ذخیره این نوع تصاویر باید ازهمان روش مرسوم کلیک راست استفاده کیند.


6 - IE6
ابزارهایی بهتری برای کاربا کوکی ها دارد تمام امکانات موجود را می توانید از صفحه Privacy کادر محاوره Internet Options (که از طریق منوی Tools باز می شود) مشاهده کنید . به علاوه، بدنیست سری به آدرس http://www.w3.org/P3P بزنید و اطلاعات بیشتری درباره P3P (قوانین زیر بنایی برای اولویت های حفظ حریمخصوصی) که مایکروسافت ابزارهای جدیدش را بر اساس آنها بنا نهاده به دست بیاورید.


7 –
بعضی کوکی ها مفید هستند . مثلاً سایتهای فروشگاهی از جمله Amazon.com به کمک این کوکی ها از خریدهای شما مطلع شده و محصولات جدید را به شما پیشنهاد میدهند، یا سایت Microsoft Support با استفاده از آنها اطلاعات کاملی از جستجوهایاخیر شما به دست می آورد. این کوکی ها به کوکی های «شخص اول» موسومند. کوکی های طرفسوم از وب سایتی متفاوت (طرف سوم) پدید می آیند که معمولاً جنبه تبلیغاتی دارند (مثل Double Click یا AOL) . این شبکه های تبلیغاتی برای بسیاری از سایت های وبتبلیغات می کنند، پس می توانند بفهمند که شما به کدام یک از این سایت ها سر زدهاید. اگر دوست ندارید چنین اطلاعاتی درباره شما در جایی نگهداری شود، IE6 می تواندکوکی های تمام شرکت های طرف سوم، یا شرکت هایی که تعهدی در رعایت حفظ اطلاعات خصوصیشما نمی دهند را

مسدود کند.


8 –
وقتی IE پیامی ظاهر می کند مبنی بر اینکهکوکی خاصی را بپذیرد یا رد کنید، به IE بگوئید این کوکی را برای دفعات بعد در خاطرخود حفظ کند تا هر دفعه مجبور نباشید کوکی های همان سایت را قبول یا رد کنید.


9 –
با تعیین سطح امنیتی مناسب برای خود می توانید مشخص کنید که چه نوعکوکی هایی را دوست دارید دریافت کنید. برای این منظور، از طریق منوی Tools، گزینه Internet Options صفحه Privacy و دکمه Settings اقدام نمائید. پیش فرض این سطحامنیتی Medium است، که کوکی های طرف سومی را مسدود می کند که یا از هیچ قانونی برایحفظ اطلاعات خصوصی تبعیت نمیکنند یا از اطلاعات معرفی کننده شما بدون کسب اجازه ازخود شما بهره برداری می نمایند. سطح Medium کوکی های شخص اول را که از اطلاعاتمعرفی کننده شما بدون کسب اجازه از خود شما استفاده می کنند می پذیرد، اما در پایانجلسه آنها را حذف میکند.


10 –
سطوح امنیتی در خصوص حفظ حریم خصوصی در ششدسته ارائه می شوند که از پذیرش تمام کوکی ها تا رد تمام کوکی ها متغیرند . بهعلاوه، چهار استراتژی از پیش تعیین شده ارائه می شوند که می توانید برای پذیرش یارد انواع کوکی ها مورد انتخاب قرار دهید.


11 –
اگر هیچ یک از این سطوحرضایت شما را جلب نمی کند، روی Advanced و پس از آن Override automatic cookie handling کلیک کنید . سپس می توانید کوکی های شخص اول و سوم را قبول یا مسدود کنیدو یا از IE بخواهید هر دفعه از خود شما سوال کند.


12 –
کادر محاوره Advanced علاوه بر کوکی های شخص اول و سوم، از کوکی های «جلسه ای» هم سوال می کند؛یعنی کوکیهای موقتی که فقط تا زمانی نگهداری می شوند که حداقل یکی از پنجره های IE باز باشد. این کوکی ها خطری ندارند، زیرا بعد از قطع ارتباط و بستن برنامه IE بهکلی حذف شده و در نتیجه سایت نمی تواند بعدها به آنها مراجعه کند.


13 –
اگرنظرتان درباره سایتی خاص تغییر کرد و خواستید به آن اجازه ساخت کوکی در کامپیوترخود را بدهید، می توانید به صفحه Per Site Privacy برگشته و آن را از لیست حذفکنید.

14 –
اگر می خواهید برای سایت های Favorite خود استثناء قائل شوید،از طریق منوی Tools کادر محاوره Intern Options را باز کرده و به صفحه Privacy بروید. سپس روی دکمه Web Sites و پس از آن Edit کلیک کنید. در این حالت، URL هاییرا وارد کنید که می خواهید کوکی ها از آنها«همیشه» قبول یا رد شوند.


15 –
اگر سایتی هیچ حرفی از خط مشی خود در حریم خصوصی بازدیدکنندگان نزده یا خط مشی آنباتنظیمات و اولویت بندی شما مطابقت نداشته باشد، آیکون کوچکی به شکل یک چشمباعلامت ایست در خط وضعیت (پائین پنجره) ظاهر می شود که با کلیک مضاعف روی آن،گزارشی تحت عنوان Privacy Report به نمایش در می آید که ضمن نشان دادن تمام محتویاتآن صفحه، لیستی از کوکیهای ارسالی از طرف آن سایت و پذیرش یا عدم پذیرش آنها از طرفشما نمایش داده می شود. اگر چنین آیکونی را ندیدید، از منوی View گزینه Privacy Report را انتخاب کنید.


16 –
تنظیمات مربوط به حریم خصوصی شما فقط در وبسایت هایی عمل می کنند که در منطقه امن اینترنت تعریف شده باشند. اگر سایتی را درمنطقه سایت های معتمد (Trusted) قرار دهید، IE تمام کوکی های آن سایت را پذیرفته واجازه خواندن کوکی ها را از کامپیوتر شما به سایت می دهد و اگر سایتی را در منطقهسایت های «ممنوعه» (Restricted) بگذارید، IE تمام کوکی های ارسالی آن سایت را بر میگرداند.


17 – تعداد سایت هایی که تاکنون نسبت به ارائه خط مشی خود در زمینهحفظ حریم خصوصی بازدیدکنندگان اقدام کرده اند بسیار کمتر از آن چیزی است که بایدباشد (اولین آمار 53 مورد را گزارش داد). این خط مشی باید نشان دهد که سایت بااطلاعات کاربر چه خواهد کرد،کاربر چگونه می تواند از تعهدات سایت مطمئن شود، آیاکسی سایت را ضمانت می کند، در صورت تشکیک با چه کسی باید تماس بگیرید و او در اینباره چه اقدامی خواهد کرد . سایتی که بخواهد خط مشی خود را ارائه دهد باید آن را بهدو زبان تهیه کند: یکی به زبان انسان برای مطالعه بازدیدکننده و دیگری به زبان XML برای مطالعه Internet Explorer.


18 –
اگر واقعاً بخواهید کنترل کاملی رویکوکی ها داشته باشید، باید خواسته ها و اولویت های خود را به زبان XML در قالب یکفایل نوشته و از IE بخواهید از آن فایل به عنوان قانون شما در حفظ حریم خصوصی شمااز طرف سایت ها استفاده کند. برای این منظور، از منوی Tools گزینه Internet Options را انتخاب و روی دکمه Import کلیک کنید. در سایت هایی از قبیلhttp://www.privacy.org چنین اولویت هایی بهصورت از پیش تهیه شده ارائه می شوند که شما را به مطالعه آنها دعوت می کنیم.

20 –
اگر می خواهید برای وب سایت خود یک خط مشی حریم خصوصی تعریف و تنظیمکنید،از ویزارد Privacy Statement مایکروسافت در آدرس http://www.microsoft.com/privacy/wizard/ استفاده نمائید.


21 –
اگر از سایت های مورد علاقه خود انتظار ارائه خط مشی حریم خصوصی رادارید، برای آنها email بفرستید، اگر همه مردم این خواسته را داشته باشند، سایت هایبیشتری وادار به ارائه چنین خط مشی هایی خواهند شد.


22 –
خیلی تعجب نکنید،شاید یک سایت وب اطلاعات شخصی شما را کاملاً مطمئن نگهداری کند، ولی چون خط مشیحریم خصوصی خود را ارائه نداده IE کوکی های آن را نمی پذیرد (البته با این فرض کهتنظیمات شما چنین چیزی را از IE خواسته باشد).


23 –
اگر مطمئن نیستید که چهتصمیمی در مورد کوکی ها بگیرید یا نمی دانید وسعت نشر آنها تا چه حداست، از IE بخواهید که برای چند هفته ای پذیرش یا رد کوکی های طرف سوم رااز خود شما سوال کند،شاید تعجب کنید از این که ببینید این همه سایت در حال ردگیری شما هستند.


24 –
اگر تنظیمات حریم خصوصی خود را به نحوی تغییر بدهید که تمام کوکی ها برگشتبخورند، وب سایت ها نمی توانند کوکیهای قبلی موجود در کامپیوتر شما را بخوانند.


25 –
اگر می خواهید به بررسی کوکی هایی بپردازید که قبلاً پذیرفته اید، ازمنوی Tools ،گزینه Internet Options را کلیک کرده و به صفحه General بروید،سپس روی Settings و پس از آن View Files کلیک کنید. کوکی ها در راس لیست فایل های اینترنتیموقت قرار دارند. برای خلاص شدن از دست یک کوکی، کافی است آن را از لیست مزبور حذفکنید.


26 –
اگر می خواهید تمام کوکی های موجود درکامپیوتر خود را پاک کنید،از منویTools ،گزینه Internet Options را انتخاب و از صفحه General روی دکمه Delete Cookies کلیک کنید.


27 –
تنظیمات مربوط به سطوح امنیتی منطبقمحتوایی وب در IE6 فرق کرده اند، ولی اگر در نسخه قبلی IE تغییراتی را در مناطقامنیتی داده باشید، Setup آنها را حفظ کرده و یک منطقه تحت عنوان «سطح امنیتیسفارشی» برای شما می سازد.


28 –
اگر دوست دارید بدانید چند تا سایت سعی میکنند کارهایی بکنند که تنظیمات منطقه ممنوعه جلوی آنها را می گیرد، برای امتحانبعضی از آنها را به حالت Prompt تنظیم کنید و به دقت پیام هایی را که بر روی صفحهظاهر می شوند بخوانید.


29 – (
جدید نیست) راه دیگری که هکرها از طریق آن میتوانند بدون این که بدانید شما را به سایت دیگری بفرستند این است که جهت حرکتاطلاعاتی را که خود شما در فرم های وب پر کرده اید عوض کنند. اگر می خواهید وقتیاطلاعات شما به سایتی می روند که با آن چه در فرم تعیین کرده اید فرق دارد، از منوی Tools،گزنیه Internet Options را کلیک کرده و به صفحه Security بروید. سپس گزینه، Warm if submittal is being redirected را علامت بزنید. البته، توجه داشته باشید کهبعضی سایت ها ممکن است برای پردازش فرم های کاربران از خدمات یک شرکت یا وب سایتیرایگان استفاده کنند که این موضوع نگران کننده نیست.


30 –
اگر وب سایتیمکان خود را عوض کند URL آن تغییر می یابد. برای جلوگیری از گم شدن بازدیدکنندگان،این وب سایت هایی که جابه جا شده اند از فرمانی موسوم به META REFRESH استفاده میکنند که به طور خودکار مرورگر وب شما را بعد ازچند ثانیه به موقعیت جدید هدایت میکند. (معمولاً پیامی روی صفحه ظاهر می شود که توضیح می دهد آدرس تغییر کرده و توصیهمی کند Bookmark خود را به روز کنید). ولی هکرها هم می توانند با استفاده از فرمانفوق الذکر شما را به جای دیگری ببرند که تحت کنترل آنها قرار دارد، پس حالا ایناختیار را دارید که این ویژگی را فعال کنید یاغیر فعال. حالت پیش فرض این ویژگی «فعال» در تمام مناطق است. به جز منطقه ممنوعه (Restricted) از منوی Tools ، گزینه Internet Options را انتخاب کرده و به صفحه Security روید. منطقه مورد نظر خود راانتخاب و روی دکمه Custom کلیک کنید تا کادر محاوره دیگری باز شود. در این حالت،گزینه Allow META REFRESH را خواهید دید که اگر بخواهید می توانید آن را عوض کنید.


31 –
اگر تا به حال به وب سایتی رفته باشید که یک پنجره شناور را بر رویبقیه وب سایت ها باز می کند، چیزی را دیده اید که به Iframe یا «فریم شناور» موسوماست. شاید فکر کنید Iframe بخشی از سایت جدید باشد. ول چنین نیست. برنامه نویسان وبمیتوانند برای جلوگیری از سرقت Iframe توسط هکرها امکان کدنویسی در Iframe ها راازکار بیندازند، ولی اگر آنها این کار را نکرده باشند، خودتان می توانید آنرا غیرفعال کنید. از منوی Tools، گزینه Internet Options را کلیک و در صفحه Security منطقه مربوطه راانتخاب کنید. سپس، روی دکمه Custom کلیک کرده و گزینه Launching Programs and Files in a IFRAME را علامت بزنید.


32 – (
جدید نیست) بااستفاده از منطقه «سایت های ممنوعه» می توانید جلوی باز شدن پنجره های تبلیغاتیدرسایتهای خاص را بگیرید. از منوی Tools،گزینه Internet Options را کلیک کرده و بهصفحه Security بروید. سپس با انتخاب Restircted Sites روی دکمه Site کلیک و URL مربوطه را تایپ کنید.


33 - (
جدید نیست) اگر کامپیوتر خود را به صورتاشتراکی با دیگران استفاده می کنید،احتمالاً دوست ندارید که اطلاعات کارت اعتباری وسایر اطلاعات شخصی تان در فولدر TemporayInterent Files باقی بماند. برای اینمنظور، از منوی Tools، گزینه Internet Options راانتخاب کرده و در صفحه Avanced زیرقسمت Security ، گزینه Do not save encrypted page to disk راعلامت بزنید تا صفحاتیکه با http آغاز می شوند (از جمله فروشگاههای اینترنتی و صفحات بانک های اینترنتی) در دیسک شما ذخیره نشوند.


34 –
اگر می خواهید همه چیز را از فولدر فایل هایموقتی اینترنت پاک کنید، می توانید گزینه بعدی یعنی when browser is closed Empty Temporay Internet Files-Folder راعلامت بزنید و به علاوه فضای خالی بیشتری را دردیسک خود باقی بگذارید.
35 –
آیا دوست دارید بدانید یک سایت وب با اطلاعاتیکه از خود ارائه می دهید چه می کند؟ از منوی View، گزینه Privacy Report را کلیک و URL سایت مورد نظر را تعیین کنید. سپس روی دکمه Summary کلیک کنید تا ببینید سایتمربوطه با اطلاعات شما چه می کند.


36 –
راه پی بردن به هویت و اعتبار افراددر اینترنت بررسی گواهی نامه ها و امضاهای دیجیتالی است. از منوی Tools گزینه Internet Options را کلیک کرده و به صفحه Content بروید. سپس روی دکمه Certificates کلیک کنید تا گواهی نامه های امنیتی سایت هایی را که بازدید کرده اید ببینید.
37 –
یک تغییر خاص در تنظیمات منطقه امنیتی این است که مانع از اجرایبرنامه ها توسط جاوا اپلت هایی بشویم که در سایت های قرار گرفته در منطقه ممنوعهوجود دارند. با این کار، نه تنها جاوا ازکار می افتد، بلکه کنترل های اکتیوایکس همغیر فعال می شوند.  
از منوی Tools ،گزینه Internet Options راانتخاب کرده و بهصفحه Security بروید. حال Restricted Sites را انتخاب و روی Custom Level کلیککنید. سپس ،گزینه Script Active X controls marker as save for scripting را بهحالت Disable تغییر دهید.


38 –
آیکون Privacy نشان می دهد که آیا سایت موردبازدید در حال ارسال کوکی هایی است که با تنظیمات Privacy شما مطابقت دارند یا نه. با کلیک مضاعف روی این آیکون، لیستی از کوکی هایی را که نسبت به ارسال آنها تلاششده تحت عنوان Privacy Report مشاهده کنید (این گزارش به علاوه، نشان می دهد کهتصاویر از کجا آمده اند). برای تغییر سریع تنظیمات مربوط به کوکی آن سایت، روی کوکیکلیک راست کرده و گزینه مورد نظر را انتخاب نمائید.          

39 –
در هنگام سازماندهی و مرتب کردن Favorites، فقط یک فولدر رادر آن واحد می توانید باز کنید، مگر اینکه تنظیمات موجود در صفحه Advanced کادر محاوره Internet Options را تغییر دادهباشید، ولی برای جابه جا کردن یک لیست از Favorites مجبور نیستید از طریق دکمه Move the Folder عمل کنید، بلکه می توانید به روش Drag-and drop (همراه با کلید Ctrl، یابدون گرفتن این کلید) استفاده نمائید. برای تغییر نام یک آیکون کلیک راست کنید یابا استفاده از Send to Desktop آن را بر روی Desktop ویندوز بیندازید.   


40 –
درحالی که مشغول سفارشی کردن تنظیمات، ناحیه Search خود هستید، می توانید نحوهانجام جستجوها در خط Address (به قول مایکروسافت : Autosearch) رانیز مشخص کنید. تنظیمات این دو ناحیه یکسان بوده و از طریق منوی Tools، گزینه Internet Options وصفحه Advanced قابل دسترسی هستند. ناحیه Search فقط زمانی قابل سفارشی کردن است کهروی خط باشید، ولی دستکاری Internet Options در هر زمانی امکان پذیر است برای Autosearch هم فقط یک انتخاب وجود دارد و آن MSN است.


41 –
اگر در ناحیه Search روی Customize کلیک و چند ماشین جستجوگر را انتخاب کنید، نتایج را از ماشینیمی گیرید که قبل از بقیه درلیست معرفی شده باشد. با کلیک روی Next ماشین جستجوگربعدی مورد استفاده قرار می گیرد.

         
42 –
اگرچه می توانید آیکن Internet Explorer را از سیستم خود پاک کنید، ولی این برنامه فقط یک قطعه نرم افزار نیست. ناحیه Folder همان خط Explorer است که امکان گشت زدن در هارد دیسک کامپیوتر و وب رااز یک پنجره فراهم می سازد. اگر درصدد بارگذاری یک فایل باشید و به دنبال فولدرخاصی می گردید، دکمه Folder راه سریعی برای این کار است . تا وقتی که فولدریراازکامپیوتر خود انتخاب نکرده باشید، آیکون ها و منوهای IE را در این ناحیه خواهیددید.


43 –
ناحیه History بهترین راه برای برگشتن به صفحه ای است که میدانید قبلاً دیده اید ولی فراموش کرده اید آن را Bookmark کنید (اگر قرار باشد همهچیز را Bookmark بکنیم، لیست Favorites آن قدر بزرگ می شد که استفاده از آن عملاًامکان پذیر نبود). با کلیک روی یک لینک یا کشیدن آن به ناحیه اصلی پنجره، آن را بازکنید. اگر می خواهید سایتی را به لیست Favorites منتقل کنید یا آن را در پنجرهجدیدی باز نمائید. روی آن کلیک راست کنید.  

44 –
با انتخاب Hotmail به عنوانبرنامه مدیریت پست الکترونیک از طریق صفحه Programs در کادر محاوره Internet Explorer و کلیک روی دکمه Mail واقع در خط ابزار، می توانید Hotmail را به IE خودبیاورید. ولی چنین کاری برای Instarnt/Messaging به این آسانی ها نیست. Messenger MSN با IE6 عرضه نمی شود، ولی درویندوز XP وجود دارد. با بارگذاری و نصب این برنامهاز سایت مایکروسافت ، این آیکون رادر خط ابزار IE خود خواهید دید.  


45 –
اگرواقعاً مشکلی از طرف مناطق امن وجود نداشته باشد، فقط آیکن اینترنت در خط وضعیتظاهر خواهد شد. با کلیک مضاعف روی این آیکون، کادر محاوره Internet Security Proprites را باز و سایتی را به منطقه «سایت های معتمد» اضافه کنید از آن جا کهامکان کشیدن URL به داخل کادر محاوره وجود ندارد، به خاطر داشته باشید که قبل ازکلیک URL صفحه را کپی کنید و سپس به انتخاب منطقه مورد نظر بپردازید . روی دکمه Sites کلیک کرده و URL را بچسبانید.


46 –
با کلیک راست روی هر نقطه ای ازخط ابزار، می توانید به سفارشی کردن آن بپردازید. در این راستا، می توانید فقطآیکون های استاندارد IE را برگزینید و یا آیکون هایی را به نمایش درآورید که مربوطبه برنامه های افزودنی از قبیل AOL Instant Messenger یا Net2Phone هستند. باانتخاب آیکون های کوچک جای بیشتری را روی صفحه باز می کنید، هر آیکون می تواند بههمراه نوشته برچسب آن یا بدون نوشته برچسب ظاهر شود.        


47 –
چقدر سریع است؟     
وقتی صفحه ای را از وب دریافت می کنید، آن چه موجب تاخیر در نمایش صفحه می شودبیشتر مربوط به تصاویر موجود در آن صفحه یا سرعت انتقال داده ها در مودم شماست، نهمدت زمان (ناچیزی) که مرورگر برای تبدیل کد HTML به صفحه وب صرف می کند، حتی درصفحات پیچیده ای که ده ها جدول تو در تو دارند ، Internet Explorer6 سرعت زیادیدارد و جاوا را هم با همین سرعت اجرا می کند. البته IE6 در نمایش صفحات ذخیره شدهای که قبلاً دریافت کرده اید کمی کندتر (نسبت به IE5.5) عمل می کند، ولی در عوض درنمایش صفحاتی که تصویر دارند باافزایش سرعت چشم گیری مواجه هستیم. بعض صفحات حتی باسرعتی دو برابر نسبت به گذشته بارگذاری می شوند.    


48 –
چقدر سریع است؟     
اگر فکر می کنید IE6 کندتر عمل می کند، به تنظیمات «تاخیر در منو» در Registry نگاهی بیندازید. این تنظیمات باعث می شود فکر کنیم نسخه جدید کندتر پاسخ می دهد، بهویژه هنگامی که به مشاهده منوهای تو در تو (از قبیل (Favorties می پردازیم. ویندوزهمیشه مکث کوتاهی در این منوها می کند تا کاربر بتواند بفهمد چه می گذرد . سعی کنیدسرعت منوها را بالا ببرید و ببینید آیا فرقی در نمایش صفحات وب می کند. با استفادهاز برنامه Regedit کلید HKEY_CURRENT_USERControl Panel/DesktopMensuShowDelay راپیدا کنید (یا اگر نیست ایجاد نمایید) و مقدار آن را به 100 (یعنی 100 میلی ثانیه) تغییر دهید. این مقدار می تواند هر عددی بین 0 تا 999 باشد برای اعمال تغییرات بایدویندوز را Restart بکنید.     


49 –
اگر گزینه Always trust content from this compary را به هنگام نصب یک کنترل اکتیوایکس علامت بزنید، در واقع تصریح کرده ایدکه به گواهی نامه امنیتی آنها (به عنوان مدرک معتبر بودن شرکت) اعتماد دارید. باکلیک روی دکمه Publisher حداقل ببینید به چه کسی اعتماد کرده اید.       


50 –
امضاهای دیجیتالی و گواهی نامه ها فقط در صورتی مطمئن هستند که افراد درستی آنها راداشته باشند و از وقتی Verisign گواهی نامه مایکروسافت را به کسی داد که عضومایکروسافت نبود (ولی چند کاغذ سربرگ دار از این شرکت در اختیار داشت). باید یکدرجه احتیاط را بیشتر کنیم. از منوی Tools، گزینه Internet Options راانتخاب کرده وبه صفحه Advanced بروید. در قسمت Security دقت کنید که گزینه Check for Publisher’s certificate revocation و Check for sever certificate revocation علامت خوردهباشند.:


51 –
حالا که دولت ایالات متحده پذیرفته که رمزنگاری ترافیک وب «سلاح» محسوب نمی شود، مایکروسافت اجازه پیدا کرده از روش رمزنگاری 128 بیتیاستفاده کند که شکستن آن خیلی سخت است. اگر ویندوز ام ای داشته باشید، پس از قبل بهاین روش مجهز هستید، ولی اگر از IE5 یا ویندوز98 به IE6 ارتقاء پیدا کرده اید، ازاین پس با این رمزنگاری جدید کار خواهید کرد.


52 –
برای سفارشی کردن محیطکار IE امکانات زیادی در اختیار نداریم، ولی اگر بخواهیم خط ابزارها را جابه جاکنیم، به طوری که خط Address پائین باشد و خط Links در کنار منوها، می توانیم بهسادگی روی خط جدا کننده کلیک کرده و آن را با ماوس به هرکجا که می خواهیم بکشیم. بعد از این که همه چیز مطابق سلیقه شما شد، از منوی View، گزینه Toolbars و سپس Lock the Toolbars راانتخاب کنید تا مطمئن شوید خط ابزارها تصادفاً جابه جا نخواهندشد.       


53 –
پنجره های سریعتر     
وقتی روی یک لینک در پنجره Emial یا هر سنددیگری کلیک می کنید، سریعتر به آن جا می رسید اگر IE از پنجره ای استفاده کند کهقبلاً باز بوده، ولی اگر بخواهید به صفحه ای برگردید که در حال انتخاب گزینه آنبودید، باید روی Back کلیک کنید. باانتخاب گزینه مناسب در قسمت Reuse Windows ازصفحه Advanced در کادر محاوره Internet Options تعیین کنید که IE کدام شیوه را بهکار ببرید.       


54 –
اجرای سریعتر  
اگر میخواهید IE را به اجرا در بیاورید، ولیدر زمان اجرا به سایت دیگری متفاوت از آن چه به عنوان سایت شروع تعیین کرده ایدبروید، یک راه سریعتر وجود دارد. از دکمه Start گزینه Run را انتخاب و URL سایتمورد نظر خود را تایپ کنید. وقتی Enter را بزنید، برنامه IE بلافاصله اجرا شده وشروع به بارگذاری سایت مربوطه می کند.


55 –
اگر نمی توانید خط ابرازها راحرکت بدهید، نگاه کنید ببینید IE آنها را قفل نکرده باشد. روی خط ابراز مورد نظرکلیک راست کنید و ببینید گزینه Lock the Toolbars علامت خورده یا نه.

نویسنده : مهدی خواجه : ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٧ تیر ،۱۳۸۸
Comments پيام هاي ديگران ()      لینک دائم